top of page

#WeAreMarbes

Petr Vybíral

Jeden ze zakladatelů společnosti

S kolegou Pavlem Hádkem jsme začali podnikat už při studiu na VŠ, Marbes consulting jsme založili v roce 1997.

Z „firmy“ o dvou lidech se nám v průběhu let podařilo vybudovat softwarovou a konzultační společnost, která má aktuálně přes 100 zaměstnanců a řadu zákazníků z celé České republiky a několik v zahraničí.  V Plzni sídlí vývoj a část konzultantů, další pobočky máme v Praze a v Brně.

Základním faktorem úspěchu firmy jsou jednoznačně její lidé. Mám to štěstí, že pracuji s rozumnými a pracovitými kolegy.

Snažím se zachovat určitou rovnováhu mezi potřebami firmy a potřebami lidí, kteří u nás pracují. Jsem pyšný na to, že více než polovina lidí je u nás přes 10 let, což je pro mne nejlepší důkaz, že se rovnováha vesměs daří.

Znám všechny zaměstnance jménem, to je jistě pozitivní.

Petr Vybiral.png
Zakladatel

Martin Šlapa

Fullstack developer, v Marbesu od roku 2015

Martin Šlapa.jpg

Do Marbesu jsem nastoupil někdy kolem roku 2015. Okolnosti, za jakých to ale proběhlo, byly dost vtipné. Na VŠ jsme měli povinné praxe ve vybraných firmách. Na první přednášce jsme si mohli vybrat, kde budeme praxi vykonávat a já zrovna na první přednášku nedorazil. Marbes na mě tedy zbyl. V letním semestru jsem nastoupil a přes prázdniny jsem tu už pracoval na pozici programátora na poloviční úvazek.

 

Po celou dobu studia na mě vedení firmy netlačilo a vycházelo mi vstříc. Naučil jsem se zde vývoj software v reálném prostředí, architekturu aplikací a nové technologie jako třeba React nebo Spring-boot.

 

Na Marbesu si nejvíce vážím přístupu k vývoji aplikací, který není zkostnatělý a neustále se snaží posouvat dopředu. Máme tady parádní kolektiv, který navíc pravidelně utužujeme (u piva nebo jinými akcemi). Flexibilní pracovní doba, nová relaxační místnost nebo home office - to už je jen třešnička na dortu!

1. zaměstnanec

Vratislav Rozum

Konzultant, v Marbesu od roku 2006

Do Marbesu jsem přišel poprvé na pohovor v roce 2004, bylo to sice na doporučení, ale já neměl jasný plán, co mohu nabídnout,
a tak jsme se ještě nedohodli. Po dvou letech jsem Marbes oslovil znovu, tentokrát na pozici konzultanta. To už jsme si plácli a s krátkou přestávkou jsem v Marbesu dosud.

 

Dostal jsem šanci předvést, co umím, aniž bych se na danou pozici papírově vyloženě hodil. Marbes zkrátka hledá lidi, kteří jsou ochotni se učit a posouvat svoje schopnosti tak, jak se firma vyvíjí, a to bez ohledu na to, co vystudovali nebo jaké mají předchozí pracovní zkušenosti. 

 

Nejvíce se mi líbí rodinné prostředí firmy, vedení mě zná jménem a zná i můj osobní příběh. Marbes není jen místo, kde zajistím svoje živobytí, ale je tady taky parta skvělých lidí, se kterými si rád zajdu zasportovat nebo někam posedět. Pracovní prostředí a kultura firmy Marbes člověku prostě umožňuje zde pracovat dlouhodobě.

Vrata Rozum.JPG
2. zaměstnanec

Martin Berka

Fullstack developer, v Marbesu od roku 2016

Martin Berka.JPG

O firmě Marbes jsem se dozvěděl od známého. Nastoupil jsem na pozici programátora v roce 2016. Nejdříve jako brigádník, později na částečný úvazek při studiu na vysoké škole. V současné době stále studuji a k tomu pracuji, v závislosti na vytížení ve škole. 

To, čeho si v Marbesu cením, je dobrý kolektiv, získávání nových zkušeností a znalostí, protože se stále učím novým technologiím. Dále si cením pružné pracovní doby. Tu si mohu dynamicky měnit dle svých potřeb v závislosti na studiu. Také vidím jako velké plus to, že jsem již během studia získal zkušenosti z reálné firmy.  Zjistil jsem, jak skutečně probíhá vývoj softwaru, což je něco, co mi nemohou nahradit žádné studijní znalosti. 

3. zaměstnanec

Martina Zemanová

Konzultantka, v Marbesu od roku 2007

Již v předchozím zaměstnání jsem pracovala v IT oboru, jako analytička. O Marbesu jsem se dozvěděla z internetu. Nastoupila jsem v roce 2007 na pozici konzultantky. Z počátku jsem se seznamovala s již existujícími produkty. Později jsem se začala podílet na vývoji nových aplikací a také se více věnovat implementačním projektům.   

Po nějaké době jsem se přesunula do týmu podpory, který se stará o stávající zákazníky. Mou náplní práce jsou úkoly zahrnující vše od sběru požadavků zákazníka, následného zpracování analýzy, přes komunikaci s vývojem, zdokumentování řešení a otestování prostředí až po samotné proškolení uživatelů. Práce je zajímavá a různorodá, ale hlavně je to práce s lidmi.

Na své práci si cením především přátelských vztahů, a to jak na pracovišti, tak i mimo něj, a přístupu vedení ke svým zaměstnancům. Společně všichni fungujeme jako jeden velký tým.

Martina Zemanová.jpg
4. zaměstnanec

Josef Svoboda 

Vedoucí vývoje, v Marbesu od roku 2002

Pepa Svoboda.jpg

Do Marbesu jsem nastoupil v roce 2002 na pozici konzultanta díky doporučení mé spolužačky. Ze začátku jsem měl na starost všechny činnosti, od programování až po konfigurace a testování. Později jsem se začal více soustředit na analytické činnosti a navrhovat řešení.

 

Jak firma rostla začaly vznikat uvnitř i malé vývojové týmy, které měly pod palcem konkrétní produkty. Jeden z takových týmů jsem měl na starost i já. Později se začaly týmy slučovat do velkého vývojového týmu, který se staral o všechny vyvíjené produkty. Já se stal jeho vedoucím, kterým jsem doteď.

Jsem rád, že se denně můžu potkávat se spoustou inspirativních lidí, kteří tvoří skvělý kolektiv. Práce tu není stereotypní, protože svět technologií se neustále mění.

5. zaměstnanec

Tomáš Legát

Technický konzultant, v Marbesu od roku 2008

Firmu Marbes mi doporučila agentura, která mě sama kontaktovala. Nastoupil jsem na pozici konzultanta v roce 2008. 

Nejprve jsem se seznamoval s vyvíjenými aplikacemi, zejména jsem se zajímal o jejich technickou stránku. Postupem času jsem se začal zabývat instalací a správou aplikací, a to jak na straně zákazníka, tak i uvnitř firmy. Stal jsem se technikem/administrátorem. Je to rozmanitá práce, která má široký záběr a je pro mě nesmírně zajímavá. Neustále dochází ke změnám co se technologií týče, takže se učím stále něco nového a rozhodně se nenudím. 

Na své práci si cením pružné pracovní doby, která mi umožňuje rozdělit čas mezi rodinu a praci dle vlastních podmínek. Také se mi líbí pracovní prostředí (nemáme zde žádný open space). 

Tomáš Legát.jpg
6. zaměstnanec

Váháš? Tak se nám ozvi a vymyslíme, jak bychom mohli spolupracovat!

mapa.png

Kde nás najdete?

bottom of page